Lato zaczyna się w Gdyni.

Instagram

Cudawianki/Dub FX & Mr Woodnote

Dub FX & Mr Woodnote

Dub FX & Mr Woodnote

Dub FX to uosobienie muzyki niezależnej. Urodzony w 2006 r. w Melbourne Benjamin Stanford wyruszył do Europy z prostym planem; żyć w furgonetce, podróżować po świecie i występować na ulicy. Dub Fx szybko, sprzedał ponad sto tysięcy płyt, wstrząsnął głównymi festiwalami na całym świecie, zebrał ponad 150 milionów wyświetleń YouTube i organicznie zdobył 600 000 fanów na Facebooku. Wszystko całkowicie niezależnie.

„Mój plan polegał na tym, aby nie siedzieć w miejscu, tylko, by podróżować i czerpać inspirację”. Po niekończących się występach ulicznych na całym świecie ludzie łapali chwile swoimi telefonami i umieszczali je w mediach społecznościowych, co doprowadziło do wirusowych filmów, które doprowadziły Dub FX na zupełnie nowy etap sukcesu, który jeszcze wtedy nie istniał. Filmy ukazują jego oryginalny styl zapętlania na żywo, dzięki czemu publiczność rozumie warstwy, które składają się na eklektyczny, jednoosobowy pokaz. „Lubię mieszać wszystkie gatunki razem jazz, reggae, hip-hop, sambę, drum n bass, dubstep, cokolwiek czuję w tej chwili”. ”Wyobraź sobie, że idziesz do pracy; słyszysz, coś co brzmi jak utwór z płyty CD odtwarzanej z Soundsystem. Zamiast tego, jedna osoba tworzy wszystkie dźwięki tylko z jego głosu, pedału efektów i pętli. Dub FX jest tak realny, jak to tylko możliwe, świadomie projektując pozytywność i samowystarczalność poprzez swoją muzykę.„Już dawno temu zdecydowałem, że chcę zostać zapamiętany za dodawanie wartości światu i mogę to zrobić poprzez inspirowanie ludzi świadomą treścią liryczną, niezależnie od tego, jak bardzo może to być niepopularne”. Dub FX niezależnie wydał swój trzeci album studyjny „Thinking Clear” pod koniec 2016 roku za pośrednictwem swojej wytwórni CONVOY we współpracy z niemiecką wytwórnią Membran. Nagrany w jego własnym Treetop Studios, jego innowacyjna mieszanka gatunków z ekologiczną scenerią tworzy holistyczne doświadczenie, które inspiruje transcendentnymi elementami elektronicznymi i akustycznymi. W lipcu 2017 Dub FX wraca do swoich korzeni w swoim najnowszym singlu „Listening”. Dub Fx wyprodukował także ośmiośladowy album oryginalnej muzyki i poezji dla swojej partnerki Sahidy. Jej muzyka mówi o jej podróżach, usamodzielnieniu, pozytywności i sprawiedliwości społecznej. Dub Fx koncertuje na festiwalach w Europie, daty wszystkich koncertów online: http: //bandsintown.com/dubfx.

Gościnie z Dub Fx wystąpi również Mr Woodnote.
MR WOODNOTE to niezwykły saksofonista, kompozytor i producent mieszkający w Wielkiej Brytanii, a pochodzący z Australii. Największy rozgłos przyniosła mu współpraca z Dub Fx, zarówno dzięki słynnym wideo z ulicznych koncertów, jak i przez fenomenalne nagrania na albumach.

Każdy z występów Mr Woodnote na żywo jest wyjątkowy – freestyluje bity i tworzy dźwięki przy pomocy mikrofonu, stacji zapętlającej oraz ukochanego saksofonu. W swoich występach harmonijnie łączy HipHop, funk, jazz i dance.

Mr Woodnote regularnie pojawia się na festiwalach w Wielkiej Brytani (jak choćby Glastonbury, BoomTown czy Shambala), a także na scenach całej Europy i Indii

Video