ZRÓB TRÓJTEST PODCZAS CUDÓW
Dziś przychodzimy z ważnym przesłaniem!



Niby wiemy, że trzeba, ale często boimy się testować w kierunku HIV, albo myślimy, że nas to nie dotyczy.

Szacuje się, że tylko co 10. Polak zrobił chociaż raz w życiu test w kierunku HIV. Co gorsza, wg ekspertów, aż 17 procent osób seropozytywnych w naszym kraju nie zdaje sobie z tego sprawy i może zakażać innych. Nie testujemy się i często zbyt późno dowiadujemy się o zakażeniu. Za mało wiemy o PrEP, czyli profilaktyce HIV. M.in. dlatego epidemia, która na Zachodzie powoli zanika, u nas się rozwija: co roku zakaża się HIV ponad 2000 osób w Polsce. Zmienić ten niekorzystny trend ma kampania prowadzona przez @FundacjaPomorskiDomNadziei.
Fundacja wraz z Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji przeprowadzi w Parku Cudów na Bulwarze Nadmorskim akcję promującą testowanie na HIV.
Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z grantu przyznanego Fundacji Pomorski Dom Nadziei w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

Fundacja Pomorski Dom Nadziei jest gdańską organizacją pozarządową o charakterze non-profit założoną w lipcu 2004 r. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Celami strategicznymi Fundacji są: przeciwdziałanie nowym zakażeniom HIV, wspieranie osób żyjących z HIV/AIDS oraz kreowanie postaw społecznych niwelujących stygmatyzację zakażenia. Obok projektów terapeutycznych dedykowanych środowisku osób seropozytywnych, Fundacja realizuje nowoczesne programy profilaktyczne, głównie dla młodzieży szkolnej i akademickiej. Prowadzi jedyne w Trójmieście Punkty Konsultacyjno – Diagnostyczne anonimowego i nieodpłatnego testowania w kierunku HIV, HCV i kiły. Testowanie na festiwalach i imprezach masowych, najmłodsza inicjatywa Fundacji, jest wyjściem z testowaniem z Punktów bliżej klienta. Mamy za sobą kilka akcji badań w terenie, a w Gdyni będziemy pierwszy raz.

Konkurs Pozytywnie Otwarci to najstarszy nieprzerwanie działający projekt grantowy skupiający się na edukacji i profilaktyce zakażeń HIV, a także promocji wiedzy o możliwościach normalnego życia z wirusem. Konkurs otwarty jest dla instytucji, które chciałyby prowadzić lub już prowadzą programy w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS. Partnerami Programu są Prezydent
m.st. Warszawy, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, „Służba Zdrowia”, wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która od 2011 roku przeznaczyła ponad 3 miliony złotych na granty pozwalające realizować projekty konkursowe.