CRYSTAL FIGHTERS - witamy headlinera!

2017-06-01 12:30

Do grona ogłoszonych już artystów - SMOLIKA // KEV FOXA oraz KAMPU! dołączają CRYSTAL FIGHTERS doskonale znani polskiej publiczności z niezwykle energetycznych koncertów oraz największych festiwali.

W kolejnych latach po wydaniu w 2010 roku debiutanckiego krążka „Star of Love”, Crystal Fighters osiągneli status jednego z najważniejszych na świecie zespołów muzycznych. Ich światowa trasa koncertowa w latach 2015/16 odbyła się na pięciu kontynentach, zagrali dla ponad miliona osób podczas około 180 koncertów.

Crystal Fighters to zespół, który czerpie z antycznych tradycji ludzkości, tworząc muzykę, która brzmi jak przyszłość. Trio, w którego skład wchodzą wokalista Sebastian ‘Bast’ Pringle, gitarzysta Graham Dickson, oraz multiinstrumentalista Gilbert Vierich, spędziło trzy lata, przemierzając planetę, łącząc się z naturą i grając na zapomnianych instrumentach. Wrócili z nowym albumem „Everything Is My Family”, który uosabia ich ekstatyczną żądzę życia i, jak mówi Bast, „jest bardziej taneczna, bardziej psychodeliczna, bardziej tropikalna, bardziej rave, bardziej słoneczna, generalnie bardziej”, niż cokolwiek, co dotychczas nagrali.

I tą taneczność, psychodeliczność, tropikalność i słoneczność z radością powitamy na Cudawiankowej scenie, inaugurując sezon letni w Gdyni i reszcie Trójmiasta. Jesteśmy przekonani, że koncert doskonale wpisuje się w dotychczasową linię programowania sceny muzycznej z występami takich gwiazd jak Morcheeba, Tricky, AYO, Gentleman & The Evolution, Buraka Som Sistema, Nekka, Hercules and Love Affair, Emir Kusturica & TNSO, Matthew Herbert Big Band, Ebony Bones, Jimi Tenor & Kabu Kabu, którzy pojawili na Cudwiankach na przestrzeni lat.