TANIEC NA TAK!

PARK CUDÓW - TANIEC NA TAK!

Miejsce: Park Rady Europy
Czas: bloki: 1. 12:00, 2. 14:00, 3. 16:00
Prowadzenie: Instruktorzy HavanaSi!

Kochamy taniec, dlatego chętnie uczymy się nowych kroków. W tym roku stawiamy na gorące rytmy wplecione w letnią atmosferę Sekcji Dziennej. Czeka nas nauka zmysłowej salsy kubańskiej, wstrząsający styl Raggeton łączący afro z Latino, a także podstawy Street Dance. Jeśli nie macie pary nie martwcie się, tylko śmiało tupcie nóżką.

Animacje:

1. Salsa kubańska
Najbardziej swobodny styl salsy, gdzie naturalność I improwizacja jest najważniejsza. Czerpie najwięcej z kubańskiego Sonu, ale w tańcu często wykorzystuje się elementy afro, rumby kubańskiej, czy też reggaetonu.

Skupimy się na elementach prowadzenia w parze – jak i na bodymovement, czyli izolacjach ciała – rozruszamy Wasze bioderka! Poczujesz się jak kubańska seniorita, albo jak macho prosto z hawańskiej ulicy. Zatańcz i przekonaj się, że taniec jest dla wszystkich – szczególnie salsa!

2. Reggaeton
Gatunek muzyki i tańca, który powstał w Ameryce Środkowej. Zwany też jest latynoskim hip hopem – łączy elementy street dance z elementami latino – salsy, afro, dancehall’u. Bardzo energetyczny i widowiskowy, a jednocześnie seksowny i zmysłowy w damskim wydaniu. Charakterystyczne są mocne ruchy bioder, klatki piersiowej i ramion.

Układać będziemy krótkie choreografie. Pozwoli Wam to rozwinąć się ruchowo – dużo izolacji ciała, a także zdobyć pewność siebie również na dyskotekowych parkietach. Na pewno poprawicie kondycję swojego ciała i poznacie elementy, które będziecie mogli wykorzystać również w innych gatunkach tańców – np. w salsie.

3. Street Dance (animacje i pokaz formacji Street Si)
Street dance – w tłumaczeniu taniec ulicy. Jest to grupa styli tanecznych wywodzących się z kultury Hip Hop mającej swój początek w latach 70-tych: breaking, popping, locking, hip hop dance, house. Style te w dużej mierze oparte są na improwizacji,a ich nieodłącznym elementem są walki taneczne. Najważniejszy w tych stylach jest charakterystyczny sposób poruszania się w rytm muzyki (feeling), muzykalność i zabawa. Czeka na was duża dawka energii i zajawki.

Havana Si – Taniec i Fitness to projekt, który tworzy dwójka młodych ludzi, pasjonatów i specjalistów w swoich dziedzinach. Kuba Soliwoda – ekspert salsy kubańskiej, jeden z czołowych instruktorów salsy kubańskiej w Polsce. Monika Tiałowska – instruktor fitness, pilates, bodyArt, kinezygerontoprofilaktyki, czyli specjalistka od pracy z ciałem. Połączyło ich wspólne marzenie, chęć dzielenia się swoją pasją oraz miłość.