CO W TRAWIE HULA

PARK CUDÓW - CO W TRAWIE HULA

Miejsce: Park Rady Europy
Czas: bloki - 1. 13:00 2. 15:00 3.17:00
Prowadzenie: Justyna Miąc

Nie jeden z Was woził w samochodzie lalkę ponętnej Hawajki. Podczas Cudawianek dowiemy się w jaki sposób wprawić swoje biodra w ten słynny ruch. Warsztaty Co w trawie HULA, to propozycja dla amatorów zamorskich opowieści i egzotycznych historii. Dowiemy się czym jest i skąd wziął się taniec Hula, nauczymy się podstawowych kroków oraz figur, a towarzyszyć nam będzie iście hawajski, kołyszący nastrój

Hula jest dla Hawajczyków sposobem na życie. Hula to rytm wykonanych ze skóry rekina bębnów pahu i stóp tancerza, poruszający nie tylko ciało, ale też i serce. To odkrywanie dźwięków, które dają siłę. To poznawanie legend ludów Pacyfiku. To wreszcie nauka pieśni i tańców wyrażających hawajski punkt widzenia na siłę i moc jaką kryje w sobie Natura.

Na warsztatach poznawać będziemy współczesną formę tańca HULA AUANA. W stylu tym zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna. Tańcem tym wyrażamy najczęściej zachwyt nad pięknem otaczającej nas NATURY.

Hula tańczymy boso, w swobodnych strojach. Dobrze widziana jest spódnica bądź pareo przewiązane na biodrach. 

Każdy blok poprzedzony zostanie krótkim pokazem tańca  tancerek z grupy "Ku'u Ohana i Polani".